Desky

Desky

Pro poslech ukázek klikněte v pravo na odkaz "Ukázky skladeb" >>>
Pro zhlédnutí videotvorby klikněte v pravo na odkaz "Ukázky videoklipů" >>>


JE ČAS (2018)

CD BBP Je čas
Tak jako dobrá whisky a víno musí léta zrát, ani podzemní orchestr BBP se čtvrtým studiovým albem zbytečně nespěchal. Po více než deseti letech vyšla nahrávka dotažená jak zvukově, tak vizuálně. Zvuk orchestru ozdobila řada přátel, ať už křehkým vokálem, basklarinetem, kontrabasem či akordeonem. Do vizuálně přitažlivého kabátu CD oblékly pochmurné obrazy Jaroslava Róny. Je čas oddat se temným rytmům, které jsou pro BBP více než typické. Mnohé písně a texty z tohoto CD se bohužel ukázaly být velmi vizionářské. CD vyšlo na značce Guerilla Records a lze zakoupit tamtéž (www.guerilla.cz).

1. Bajkal
2. Nepovyšuj se
3. Labutě z Valdic
4. Kill Me!
5. Rozhodnutí
6. Je čas
7. Řeka krve
8. Ranní ptáče
9. Se zlomeným srdcem
10. Norská koruna
11. Vavřinec
12. Vládce

TOLIK ŠTĚSTÍ (2007)

CD BBP Tolik štěstí
BBP se na třetím studiovém albu vrátli od půlhodinových kompozicí zpátky k písničkové formě, avšak navzdory názvu to rozhodně neznamená, že by deska nějak vesele vybočila z temného hudebního světa tohoto podivného souboru. O křehký obal digipacku se postaral pan Michal Cihlář. Obsah alba s rovným tuctem skladeb je nečekaně pestrý a mnozí budou nepochybně překvapeni, co "za štěstí" nám temní pánové a sličné dámy z BBP tentokrát připravili. V datové stopě cd je videoklip ke skladbě CD4 a mimo něj ještě deska tato skýtá, další překvapení, skrytá. CD vyšlo na značce Guerilla Records a lze zakoupit tamtéž (www.guerilla.cz).

1. CD4
2. Nevinné bílé tiché nic
3. Orloj mrtvých
4. Řecký reggae
5. Sny, děti Měsíce
6. No: 6
7. Uši
8. Fízlácká polka
9. Patologie
10. Máme z PVC
11. Trpaslík
12. New Orleans
13. Pohádka
14. Ukřižujte

NEOSRAT (2007, Neoficiální sampler RAT)

Zatímco Herr Daniel přichází se svým novým albem Neofolk, kráčíme proti němu my s novým CD Neosrat. Tento neoficiální sampler RAT obsahuje ukázky ze všech oficiálních i neoficiálních hudebních nosičů nakladatelství a jeho kapel, včetně nikdy a nikde nevydaných raritních nahrávek. U některých souborů se jedná o vůbec první zveřejněné nahrávky. Na sampleru jsou ku slyšení: BBP, New Kids Underground, Die Total Trottel, Bejšovka, Pils Box, Avantgardic People, The Cocots, Svítící Žena Marie Curie a jako bonbónek na poslední cestu i hrst poezie pana Antonína je Mrtva. Tento sampler je určen pouze okruhu přátel souboru a nedá se koupit.
VALETOLMAN (2004)

Druhé studiové album BBP obsahuje půlhodinovou psychotabletickou kompozici Valetolman o třinácti částech, šest bonusových skladeb a dva videoklipy (Noc, Zdechlina). CD vyšlo na značce Guerilla Records a lze zakoupit tamtéž (www.guerilla.cz).

1.-13. Valetolman
14. Podivné Vánoce
15. Poslední tango
16. V komorách srdce
17. Golgota
18. Až za hrob
19. Hyeny

...a v očích mrtvých (2002)

Raritní CD BBP s nikdy nevydanými skladbami a živými nahrávkami je určeno jen nejbližšímu okruhu přátel kapely. Součástí je i počítačová stopa s fotogalerií ze křtu desky "... A V OČÍCH STÍNY NOCI" v hostinci Na Slamníku 19. 6. 2002 a to za účasti kmotrů z PPU (plakát + cca 100 fotografií). Dále tato stopa obsahuje i výčet současných i dávno minulých členů BBP a jejich hostů za období trvání souboru 1982-2002. Toto CD nelze koupit.


...A V OČÍCH STÍNY NOCI (2002)

První studiové album BBP bylo natočeno na podzim 1999 ve studiu Dead Black Cat a koncem roku 2001 byly ve studiu Live & Loud u Mr. Kakaxy přetočeny tři původní nahrávky v současném obsazení s violou a flétnou, přičemž byla pořízena i bonusová nahrávka tohoto CD - více než křehká, velvetovsky laděná skladba Podzemí. Písně z alba "... A V OČÍCH STÍNY NOCI" lze mimo nejnovějšího repertoáru stále slyšet živě na koncertech BBP.

1. Noc
2. Zdechlina
3. Do nebe i hajzlu
4. Rekviem pro delfína
5. Vzpomínka na časy budoucí
6. Adios
7. Žáby
8. Kostlivec
9. Vlastním obrazem
10. Magické noci
11. Skins
12. Dlabu dlátem
13. Pro oči hvězdy
14. Trpaslíka na kryse
15. Podzemí

O královně Sněhurce a sedmi malých jidášcích (2001)

V pořadí druhý záznam komponovaného pořadu BBP, obsahující živou nahrávku zhudebněné pohádky, kterou v žádných pohádkových knížkách nenajdete, a tři starší nahrávky z archivu kapely, jež nebyly dosud nikde zveřejněny. Celá deska je laděna v patřičně podzemním pohádkovém duchu, jak je už u souboru zvykem.


My žijeme v Praze, to je tam, kde bejvávalo blaze ... duch sám (1998)

BBP v plastickém pohledu na starou Prahu

Kompletní záznam jednoho z komponovaných pořadů BBP, včetně průvodního slova a písní excelentního staropražského harmonikáře Dalma, vyprávějícího temný příběh žižkovského pardála Pépiho a jeho sajtle Rézi. Na živém dvojalbu z tohoto koncertu je zachyceno i vystoupení sesterské kapely New Kids Underground a souboru Zuřivý reportér (Nyabinghi Warriors).


CD1 - 72:10
BBP & Dalm: 1.Žižkovskej frajír 2.V rakvi se séjdem 3.Šel jsem ondy 4.Skins 5.Žižkovská 6.Masová láska 7.Ukřižujte 8.Tydlitát 9.Ádios 10.Na rohu (1) 11.Až za hrob 12.Máma z PVC 13.Dnes večer 14.Do nebe i hajzlu 15.Noc 16.Pro oči hvězdy 17.Máňa 18.Zdechlina


CD2 - 62:16
BBP & Dalm: 1.Na pankráci 2.Praha 3.Magic Night 4.Na rohu (2) 5.Prašná brána 6.Kostlivec 7.Trpaslík , New kids Underground: 8.Bobo nám otevřel 9.Kůžička 10.O smutném konci pana Bedřicha 11.Proč mi ovinuješ 12.B.B.P. 13.Umělé řasy 14.Čtyřtaktní spalovací motor , Zuřivý reportér: 15.Uřežte si hlavy 16.Konec Zuřivého reportéraKoleda, koleda, divná věc (1999)

Obsahuje mimo jiné singl Requiem za mrtvého delfína z nově připravovaného studiového alba, autentické zachycení zrodu písně Najáda, undergroundovou koledu Koleda, koleda, divná věc a zkrácený záznam oblíbeného udělování vánoční tomboly.

Die Tottal Trotel - Za VŮDCE!m skryti (1996)

Na tomto CD jsou zachyceny dvě desky spřátelených bavorských dechových jezdců – kapely Die Total Trottel.

K základnímu CD Za VŮDCE!m skryti je zde přidán ctyřicetiminutový singl Zbytky VŮDCE, obsahující jiné verze písní ze základní desky i kusy zcela nové, dosud nikde jinde nevydané. Tento soubor, skrytý a působící pod křídly létající krysy nakladatelství RAT, je duchovně spřízněn s kultovní sanfranciskou skupinou The Residents a jeho repertoár tvoří minutové vídeňské valčíky a bavorský dechový pop. Kapela vystupuje jen zcela výjimečně, a to v inkarnaci tajemných tučňáků, takže slyšet jejich šílené rytmy naživo je skutečným svátkem. Budiž závěrem řečeno, že se - bez přehánění - jedná o nejavantgardnější nejpodivnější hudební nosič, který je v Čechách vůbec k mání. CD obsahuje celkem 63 skladeb v celkovém čase 79:54.


Vinylova smrt (1994)

Raritní kazetový záznam hudebního pořadu - příběh o smrti starého dobrého Vinyla.
BBP + Antonín je MrtevNejbližší akce BBP27.07.2024


17.08.2024

Rodinný Fest NEVALNÍK vystoupí: BBP - podzemní orchestr, DAFNE, OLIVEROVA DÁLKA, SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE, LOBSTER RIPOFF05.09.2024

Open Air Festival PODVINÍ 2024 - 25. ROČNÍK !!! PPU - EGON BONDY 50, BBP - podzemní orchestr, ZUBY NEHTY, MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY, TY SYČÁCIfacebook