Novinky


 
festival PROSECKÉ MÁJE 2015 čtvrtek 28.5. Zahrada Pavana od:16:30

PROSECKÉ MÁJE 2015

čtvrtek 28.5. od 16:30
zahrada Pavana

ul. U prosecké školy, Praha 9, Starý Prosek
(zahrada vedle LŠU, 8min. od metra Prosek)

BBP - podzemní orchestr
FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR
HAKKA MUGGIES
POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ
TICHÉ LODI


PROSECKÉ MÁJE 2015

Jednadvacátý ročník nejstaršího hudebního festivalu Prahy 9 proběhne tradičně v příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku.
Celý ho zahájí vystoupení projektu TICHÉ LODI, kytaristy Reného Müllera z olomoucké kapely Hynkovy Zámky. Křehké písně o vodě, času a nekonečném tichu v nás, které ocení nepochybně nejen milovníci Oldřicha Janoty, ale i každý, kdo v tichu umí najít slova a melodie. Letos v březnu bylo pokřtěno první cd Tichých Lodí, a to sice desetipísňové album "Časy vody" (Ears & Wind Records], na němž texty R. Müllera a M. Václavka doprovází nejen Reného magická kytara, ale v několika kusech i podivné tóny houslí mistra Cipíska. Jedna z desek, které je prostě pěkné mít doma, abyste se kdykoli mohli vrátit v čase a nebo ho alespoň na chvíli zastavit.
Druhá vystoupí kapela s křehkým názvem POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Dvě kytary, saxofon, basa a bicí, ale především svébytná hudba, spojená s poezií. Band vystupuje od roku 2008 a mj vyhrál diváckou cenu v soutěži Malá Alternativa, kterou každoročně v rámci mezinárodního festivalu Alternativa pořádá sdružení Unijazz. Mezi jinými zhudebnili mládenci kupříkladu poezii Bertolta Brechta. Velmi příjemní a zajímaví zástupci české alternativní scény, kteří rozhodně stojí za poslech i vidění.
Jako třetí se objeví pod imaginární proseckou májkou keltští divočáci HAKKA MUGGIES. Po intelektuálním tichu a slušné porci bigbeatu s poezií se rozpoutá divoká bouře. V melodiích a rytmech kapely najdeme Irsko, Skotsko, Bretaň, ale i vlivy punku, metalu ... Divoké i něžné písně v jazyce českém i anglickém, dívčí i mužské vokály a ukrytá energie zašlých časů. Půvabná houslistka této kapely vám může být nepochybně povědomá, neboť strávila několik příjemných let i v kapele Původní Bureš. Nelze, než doporučit - k tanci velmi vhodné!
Předposledním z letošních alternativních chodů proseckého májového hodokvasu bude kultovní karlovarská kapela FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR. Pro pražskou scénu toto jméno rozhodně není neznámé a kapelu je možné čas od času potkat na nekomerčních večírcích, o nichž se dozvíte zpravidla jen čirou náhodou. Každopádně koncerty tohoto uskupení bývají skutečnou lahůdkou. A není rozhodně bez zajímavosti, že kapela nedávno přivedla na svět své zbrusu nové cd "Tanacetum Vulgare", které bude na místě nepochybně k mání. Připravte se tedy na porážku rodinného prasátka s úsporami, protože tohle cd za to opravdu stojí.
A o závěr večera se tradičně postarají místní černokněžní patrioté BBP - podzemní orchestr. Zazní hymna festivalu, pekelná píseň "Ty Prosecké Máje" a pak už bude až čtrnáctihlavý soubor sypat ze svých zásobníků písně k tanci i nehybnému poslechu. Veselá ošatka pohřebních melodií vás vrátí zpátky na zem i pod ní. Teskné poslední valčíky i divoká tanga naplní vaše ušní boltce až po okraj a odvážnější mohou i tančit. PROSECKÉ MÁJE už patří k letité tradici, pánové a dámy z podzemního orchestru dobře vědí, že jejich Pražané jim rozumí!
Na úplný závěr večera zazní do tmy legendární píseň o trpaslíkovi na hřbetě jakéhosi hlodavce a dvacátý první ročník festivalu se pozvolna stane historií.
Ale to všechno je teprve před námi, to všechno nás teprve čeká!
Naviděnouuu v zahradě Pavana, přátelé!!!

P.S.: Na místě tradičně nebude chybět pojízdná prodejna alternativní a nezávislé hudby a literatury, kterou jinde nekoupíte - POLÍ PĚT (www.polipet.cz) a samozřejmě ani povoz s ohnivou vodou i nealkem.
A jak velí stará a dobrá tradice - VSTUP VOLNÝ!!!


více...

 
NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 BBP - podzemní orchestr, TAJNÁ CHUŤ ... a TICHÉ LODI hostinec Na Slamníku od 2Oh

NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 
 hostinec Na Slamníku 
 (Wolkerova ul., P6) 
 od 20:00 

 BBP - podzemní orchestr 
 TAJNÁ CHUŤ 
TICHÉ LODI

 Drazí, 
 tentokrát v úterý a kde jinde, než na starém dobrém Slamníku!!! 
 Společné a hlavně společenské setkání šílených kulturních věrozvěstů BBP - podzemního orchestru a TAJNÉ CHUTI. Dvě takto pekelná uskupení na jeden večer jsou vskutku příslibem něčeho, na co se bude těžko zapomínat. 
 Přijďte zatančit v podivných slowfoxových rytmech obou podivných ansámblů a k tomu popít výtečný únětický mok! A kam jinam, než do staré Mekky českých beatmenů. 
 VŠUDE DOBŘE - NA SLAMNÍKU - VŽDYCKY!!! 
 A SKVĚLE!!! 
 Je to jedno z mála míst v Praze, kde ještě koncerty mají atmosféru. 
 Jako host večera zahraje komorní projekt TICHÉ LODI 
 (jeho nové cd nelze, než vřele doporučit a na místě bude jistě k mání) 
 Mějte se krásně 
 A CO NEVIDĚT NA VIDĚNOUUU, PŘÁTELÉ!!!


 
AKCE PILOT - 28.3. 2015 koncert k památce čtrnáctého výročí mimozemského bytí Mejly Hlavsy

AKCE PILOT - sobota 28.3. 2015
klub Bílá vrána - Podbaba (V šáreckém údolí 1A)
/8 min. busem 116, 160 a 355 z metra Dejvická - zastávka Břetislavka, nebo busy 107 a 147 na zastávku V Podbabě u podbabského viaduktu a  4 min. pěšky)
hostinec Na Břetislavce obejít zleva či zprava - klub BÍLÁ VRÁNA je sál hned za hostincem - 
VSTUP OD KAŠTANŮ - NIKOLI HOSPODOU!!!

od 17:30!!! 
toho večera pro Mejlu zahrají:
BBP - podzemní orchestr
KRÁSNÉ NOVÉ STROJE
TERRA IGNOTA
Andrej POLANSKÝ + Emül LANGMAN
VON PLASTIC FACTORY

Součástí večera pro Milana "Mejlu" Hlavsu bude tentokrát také výstava fotografií převážně z hudebního podzemí - Mr. VSabo, projekce unikátních lahůdek z archivů, a mimo Mejly bude vzpomenuto též pánů Ivana Martina Jirouse a Václava Havla, kteří této zemi, stejně jako Mejla české hudební scéně, rovněž nepostradatelně chybí.

PŘIJĎTE S NÁMI, PŘÁTELÉ, 
VZPOMENOUT NA TY, KTEŘÍ NÁM TU ZATRACENĚ CHYBÍ A KTEŘÍ SI NAŠI VZPOMÍNKU ROZHODNĚ ZASLOUŽÍ!!!
NAVIDĚNOUUU V BÍLÉ VRÁNĚ!!!!!!


/čas vládne nám - nikoli my jemu. Proto hudební produkce musí opravdu začít v 17:30 - doražte včas - stojí to za to!!! - stihnete víc muziky i piva/

 
K RUKÁM PANÍ DORY!!! - hostinec Na Slamníku 11.2. 2015 od 20h

K RUKÁM PANÍ DORY!!!
středa 11.2. 2015 od 20h

 BBP - podzemní orchestr
RUCE NAŠÍ DORY
FASK LUMA
 ...

V sále legendárního hostince se setkají staří přátelé, a to nejen z podzemí.
BBP zahrají poprvé svůj klasický repertoár s Černým Matem, pekelně dlouhým mužem, který převzal kus žezla a kytaru po v nebesích bloudivším MM. Ten večer budeme hrát i pro něj, aby nahoře i dole duněl ten divnej rock"n"roll a on věděl, že jsme na něj nezapomněli.
RUCE NAŠÍ DORY nepochybně zahrají repertoár nejen ze svého posledního cd, leč i něco nových písní! Když muži paní DORY přiloží své RUCE k dílu, je zkrátka radost být u toho! Ano, a toto je krásná příležitost - nasytit bezedná hrdla i bezedné slechy trochou poezie.
A podivná kapela FASK LUMA - co říci více - pekelné pokračování nedělních mládenců, kteří stejně jako čerti - nikdy nespí!
A řekněme si upřímně, to není úplně špatný program jinak nudného středečního večera, že?
 TĚŠÍME SE NA VIDĚNOUUU, PŘÁTELÉ!!! více...

 
CHRISTMASOVÝ VEČER PODZEMNÍHO ORCHESTRU BBP, JEHO PŘÁTEL A NAKLADATELSTVÍ RAT

"ZA DVEŘMI ... JE SANTA RAT"

BBP - podzemní orchestr a jeho hosté
jako host večera vystoupí: pan FUMAS, jeho kytara, a jeho přátelé
čtvrtek 11.12. 2014 od 19:30!!!
sál Pavana
ul. U prosecké školy Praha 9 - Starý Prosek
(10 min. od metra Prosek) vstup - zahradou, kde se koná festival "Prosecké Máje"

Tradiční christ-masově pekelná nadílka podzemního orchestru BBP, jeho přátel a nakladatelství RAT.
Večer, který překvapí i připravené!
BBP s neuvěřitelným repertoárem, jehož významnou část kapela hraje pouze na tomto adventním kocertě. Šílené i křehké vánoční písně, šílené i půvabné vánoční kostýmy a překvapení všeho druhu. Ďábelská vánoční tombola, v níž čekají přenádherné kousky, které by vás nikdy nenapadlo, že budete vlastnit nakonec právě vy!!!
Po roce Vánoce po hrobce přecházejí, Rolničky, Pedofilní najáda, Vzpomínka na časy budoucí, Masová láska, Pole, Podzemí, Fízlpolka a hora dalších písní, které hned tak zase neuslyšíte. Tento večer by se nepochybně dal nazvat i "Skutečné peklo na zemi" a my budeme rádi, budete-li i Vy jeho součástí.
Co napsat více, než "BYLO BY CHYBOU CHYBĚT!!!"
TĚŠÍME SE NA CHRISTMASOVOU VIDĚNOUUU, PŘÁTELÉ!!!!!!
TĚŠTE SE I VY ... Podivné Vánoce přicházejí!!!!!!!                                       Santa Rat
1-5 z 81 Následující stránka >>

Nejbližší akce BBP28.05.2015

 

20.06.2015

festival KRALUPSKÝ SLUNOVRAT 2015 - Kralupy nad Vltavou (louka u mikovického mlýna): BBP - pdzemní orchestr, KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, ...24.07.2015

OTTOs BIRTHDAY - vodní Tvrz - Popovicefacebook