Desky

Pro poslech ukázek klikněte v pravo na odkaz "Ukázky skladeb" >>>
Pro zhlédnutí videotvorby klikněte v pravo na odkaz "Ukázky videoklipů" >>>


JE ČAS

CD BBP Je časCD BBP JE ČAS (2018)

Tak jako dobrá whisky a dobré víno musí léta zrát, ani podzemní orchestr BBP s novým albem zbytečně nespěchal. Po více než deseti letech vychází nová nahrávka, vymazlená jak zvukově, tak vizuálně. Již tak košatý zvuk orchestru ozdobila řada přátel, ať už křehkým vokálem, basklarinetem, kontrabasem či akordeonem. Do luxusního kabátu CD oblékly pochmurné obrazy Jaroslava Róny. Je čas pořídit si tuto nahrávku a oddat se temným rytmům, které jsou pro BBP více než typické.

Cd vychází na dobré značce Guerilla Rec (www.guerilla.cz).
Povedené obrázky z povedeného křtu najdete na: www.konstantin.cz

1. Bajkal
2. Nepovyšuj se
3. Labutě z Valdic
4. Kill Me!
5. Rozhodnutí
6. Je čas
7. Řeka krve
8. Ranní ptáče
9. Se zlomeným srdcem
10. Norská koruna
11. Vavřinec

"TOLIK ŠTĚSTÍ"

CD BBP Tolik štěstíCD BBP "TOLIK ŠTĚSTÍ" (2007)

BBP se vrátli od půlhodinových kompozicí zpátky k písničkové formě, avšak navzdory názvu to rozhodně neznamená, že by deska nějak zcela zásadně vybočila z temného hudebního světa tohoto podivného souboru. O křehký obal digipacku se postaral pan Michal Cihlář. Obsah nového alba s rovným tuctem skladeb je vůbec nečekaně pestrý a mnozí budou nepochybně překvapeni, co "za štěstí" nám temní pánové a sličné dámy z BBP tentokrát připravili. V datové stopě cd je videoklip ke skladbě CD4 a mimo něj ještě deska tato skýtá, další překvapení, skrytá. Cd vychází na dobré značce Guerilla Rec (www.guerilla.cz).
Povedené obrázky z povedeného křtu najdete na: www.konstantin.cz

1. CD4
2. Nevinné bílé tiché nic
3. Orloj mrtvých
4. Řecký reggae
5. Sny dětí Měsíce
6. No: 6
7. Uši
8. Fízlácká polka
9. Patologie
10. Máme z PVC
11. Trpaslík
12. New Orleans

CD sampler "NEOSRAT"

(Neoficiální Sampler RAT)

Zatímco Herr Daniel přichází se svým novým albem "NEOFOLK", kráčíme proti němu my s novým CD "NEOSRAT". Neoficiální Sampler RAT obsahuje ukázky ze všech oficiálních i neoficiálních hudebních nosičů nakladatelství a jeho kapel, včetně nikdy a nikde nevydaných raritních nahrávek. U některých souborů se jedná o vůbec první zveřejněné nahrávky.

Na sampleru budou ku slyšení:
BBP, New Kids Underground, DieTOTAL TROTTEL, Bejšovka, Pils Box, Avantgardic People, The COCOTS, Svítící Žena Marie Curie a jako bonbónek na poslední cestu i hrst poezie pana Antonína je Mrtva.
Tento sampler je určen pouze okruhu přátel souboru - bude se jednat o číslovanou edici. CD bude pokřtěno 7. května v hostinci Na Slamníku během společného koncertu BBP a IDIOT CRUSOE.

"Valetolman"

Zatím poslední oficiální album podzemního orchestru BBP bylo natočeno u Mr. Kakaxy (3bees studio). Obsahuje tuto rozsáhlou kompozici plus šest bonusových skladeb a dvě video nahrávky. Toto CD je společným počinem nakladatelství RAT a Guerilla Records.

BBP "... A V OČÍCH MRTVÝCH"

Raritní singl BBP obsahuje dosud nikdy nevydané nahrávky a je určen jen nejbližšímu okruhu přátel kapely. Součástí je i počítačová stopa s fotogalerií - křest CD "... A V OČÍCH STÍNY NOCI" v hostinci Na Slamníku 19. 6. 2002 a to za účasti kmotrů z PPU (plakát + cca 100 fotografií). Dále tato stopa obsahuje i výčet současných i dávno minulých členů BBP a jejich hostů za období trvání souboru 1982 – 2002.

Toto CD nelze koupit!BBP "... A V OČÍCH STÍNY NOCI"

Nové studiové album bylo natočeno na podzim 1999 ve studiu Dead Black Cat a koncem roku 2001 byly ve studiu Live & Loud u Mr. Kakaxy přetočeny tři původní nahrávky v současném obsazení s violou a flétnou. V rámci natáčení v Kakaxa`s Factory byla pořízena i bonusová nahrávka tohoto CD - více než křehká, velvetovsky laděná skladba Podzemí. Všechny písně z CD "... A V OČÍCH STÍNY NOCI" lze mimo nejnovějšího repertoáru souboru stále slyšet živě na koncertech BBP.

BBP - O královně Sněhurce a sedmi malých jidášcích

V pořadí druhý , téměř čtyřicetiminutový singl BBP, obsahující živou nahrávku zhudebněné pohádky, kterou v žádných pohádkových knížkách nenajdete a tři starší studiové nahrávky z archivu kapely, jež nebyly dosud nikde zveřejněny. Celé SP je laděno v patřičně podzemním pohádkovém duchu, jak je už u souboru zvykem.


BBP - My žijeme v Praze, to je tam, kde bejvávalo blaze ... duch sám - 2CD Live 1998

BBP v plastickém pohledu na starou Prahu

Kompletní záznam jednoho z komponovaných pořadů BBP, včetně průvodního slova a písní excelentního staropražského harmonikáře Dalma, vyprávějícího temný příběh žižkovského pardála Pépiho a jeho sajtle Rézi. Na živém dvojalbu z tohoto koncertu je zachyceno i vystoupení sesterské kapely New Kids Underground a souboru Zuřivý Reportér (Nyabinghi Warriors).


CD1 - 72:10
BBP & Dalm: 1.Žižkovskej frajír 2.V rakvi se séjdem 3.Šel jsem ondy 4.Skins 5.Žižkovská 6.Masová láska 7.Ukřižujte 8.Tydlitát 9.Ádios 10.Na rohu (1) 11.Až za hrob 12.Máma z PVC 13.Dnes večer 14.Do nebe i hajzlu 15.Noc 16.Pro oči hvězdy 17.Máňa 18.Zdechlina


CD2 - 62:16
BBP & Dalm: 1.Na pankráci 2.Praha 3.Magic Night 4.Na rohu (2) 5.Prašná brána 6.Kostlivec 7.Trpaslík , New kids Underground: 8.Bobo nám otevřel 9.Kůžička 10.O smutném konci pana Bedřicha 11.Proč mi ovinuješ 12.B.B.P. 13.Umělé řasy 14.Čtyřtaktní spalovací motor , Zuřivý Reportér: 15.Uřežte si hlavy 16.Konec Zuřivého ReportéraBBP - Koleda, koleda, divná věc - Vánoční CD 1999/2000

Obsahuje mimo jiné singl Requiem za mrtvého delfína z nově připravovaného studiového alba, autentické zachycení zrodu písně Najáda, undergroundovou koledu Koleda, koleda, divná věc a zkrácený záznam oblíbeného udělování vánoční tomboly.


Die Tottal Trotel - CD

Na tomto CD jsou zachyceny dvě desky bavorských dechových jezdců – kapely Die Total Trottel.

K základnímu CD Za VŮDCE!m skryti je zde přidán ctyřicetiminutový singl Zbytky VŮDCE, obsahující jiné verze písní ze základní desky i kusy zcela nové, dosud nikde jinde nevydané. Tento soubor, skrytý a působící pod křídly létající krysy nakladatelství RAT, je duchovně spřízněn s kultovní sanfranciskou skupinou The Residents a jeho repertoár tvoří minutové vídeňské valčíky a bavorský dechový pop. Kapela vystupuje jen zcela výjimečně, a to v inkarnaci tajemných tučňáků, takže slyšet jejich šílené rytmy naživo je skutečným svátkem. Budiž závěrem řečeno, že se - bez přehánění - jedná o nejavantgardnější nejpodivnější hudební nosič, který je v Čechách vůbec k mání. CD obsahuje celkem 63 skladeb v celkovém čase 79:54.


BBP - Vinylova smrt - MC Live 1994

Raritní záznam hudebního pořadu - příběh o smrti starého dobrého Vinyla.
BBP + Antonín je Mrtev
Nejbližší akce BBP24.07.2021


14.08.2021

Festival NEVALNÍK (od 14h.) -Sedliště (u Svatbína) - u Kostelce nad Čer. lesy / BBP - podzemní orchestr, THRASHING MASHINE, DAFNE, PAPA JOE, OLIVEROVA DÁLKA ...02.09.2021

Open Air Festival PODVINÍ 2021 - zahrají: DUNAJ, BBP - podzemní orchestr ...facebook