Novinky


 
Open Air Festival PODVINÍ 2015

PROSECKÉ MÁJE 2015


Open Air Festival
PODVINÍ 2015
čtvrtek 10.9. od 16:30
šestnáctý ročník festivalu alternativní a nezávislé scény
v přírodním parku ve Vysočanech
(5 min. od metra Českomoravská)

Lenka DUSILOVÁ + BAROMANTIKA
BBP - podzemní orchestr
DUNAJSKÁ VLNA
PLEASE THE TREES
Andrej POLANSKÝ + Emül LANGMAN

VSTUP: VOLNÝ!!!

www.podvini.cz

 
OTTOs BIRTHDAY 24.-26.7. 2015 vodní Tvrz - Popovice

46 OTTOs BIRTHDAY
24.-26.7. 2015
podzemní setkání Nakladatelství RAT a jeho přátel
vodní Tvrz - Popovice (u Benešova)  / NE!!! Velké Pop./

Samotná podzemní oslava začíná jako vždy v pátek 24.7. v 19:00!!!

Panu Ottovi k narozeninám tentokráte zahrají přátelé: 
BBP - podzemní orchestr, Phil SCHÖENFELT, FASK LUMA, SIBÉRIJA, RUCE NAŠÍ DORY, SOUSEDI, Martina TRCHOVÁ - v rámci vystoupení proběhne i podzemní křest knížky "Deníky z Ladakhu", PŮVODNÍ BUREŠ, BETONOVEJ BEZ, PŘETLAK VĚKU, BOBEŠ and BAND, VON PLASTIC FACTORY, TICHÉ LODI ...

Vernisážím budou podrobeny výstavy: 
Mr. o.d., Martina Trchová "Lina akry", Detail "Detailovy detaily" , Eja Kulovaný - "Dřevo, řezy", Mr. Vsabo "Byli na Bali", Konstantin "Všechny cesty vedou pod zem", Fumas "Jaro, léto, podzim, zima", Karel Šuster "Fotky", Milan "Pafoto" Santuska "Skleněné oko"...

Tradičně bude rovněž otevřeno AKUSTICKÉ OKÉNKO OTTOVO

Nebudou chybět ani tradiční noční projekce obrazových lahůdek a klenotů z archivů pánů Otty a Hrtana, např. krátkometrážní a loni slíbený film "POLDA" (mj. s panem Z:A: Hrtanem - režie: Petr Pekar, hl. role Ondřej Kavan), půvabný horor ze života lidského hmyzu "JEDNÉ KRVE" (Black Film) ... a nemálo dalších skvostů, které jinde neuvidíte!!! To vše tradičně na plátno v útrobách magické Tvrze vodní.
Nebudete rovněž ani ochuzeni o nedílnou součást těchto podzemních oslav - prohlídku tvrze pod taktovkou samotného hradního pána Jaroslava.
A jeůikož práce na rekonstrukci Tvrze letos vskutku postoupily, čeká i letité návštěvníky nemálo nového a příjemných překvapení!!!

Divadelní neděle tradičně bude v rukou Mistra SdCh a jeho dramatického semináře VARLÉN 
hra "SNÍDANIČKA V BIS A VOBÍDEK V ÚSTRu" 
(pravá levičácká mikrohra aneb seriózní dramatický text o kontroverzním člověku) ...

Okénko poezie Radana Hudaka aneb "Tatínku, nebuď jako papež a vrať jí ty šaty!"
Rogo ... "Kusy veršů a konec konců i básní"

S SEBOU DOPORUČENO: půllitr, stan, spací vaky (možno též nocovat v útrobách Tvrze či jejím nejbližším okolí), plavky - neboť rybník jest stále přítomen, dary přerozličné - a to nejen pro přítomného pana Ottu (který celou tuto podzemní veselici spískal), leč i pro rovněž slavícího hradního pána Jaroslava, jehož věhlas i zásluhy jsou nepominutelné. Lepšího domácího pána věru těžko pohledat! ... a tradiční měďák Jidášův na dobročinné účely tohoto setkání.

ZVÁNI JSOU TRADIČNĚ VŠICHNI NAŠI PŘÁTELÉ A PŘÁTELÉ NAŠICH PŘÁTEL!!!
Tedy nikoli hovada omylem sem zabloudivší!!!!!
Tím chceme toliko říci, že na Tvrzi nepotřebujeme žádné idioty a že chceme především zachovat příjemnou a netradiční atmosféru tohoto setkání.

Ale hlavně, že se TĚŠÍME NA VÁS A VIDĚNOUUU NA TVRZI, PŘÁTELÉ!!!

 
20.6. 2015 festival SLUNOVRAT Kralupy nad Vltavou

festival SLUNOVRAT 20.6. 2015 
 Kralupy nad Vltavou 
 festival se koná na louce u Mikovického mlýna 

 v sobotu vystoupí: KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, BBP -podzemní orchestr, MILLI JANATKOVÁ TRIO, POSMRTNÉ ZKUŠENOSTI, GARAGE BROKEN BEATS, MEDITARIAN, Václav FIEDLER ... 

 BBP - podzemní orchestr cca od 21:00 
 a hned po nás KRÁSNÉ NOVÉ STROJE 

 FB událost: https://www.facebook.com/events/446083958900158 
 FB stránka: https://www.facebook.com/SlunovratKralupy


 
festival PROSECKÉ MÁJE 2015 čtvrtek 28.5. Zahrada Pavana od:16:30

PROSECKÉ MÁJE 2015

čtvrtek 28.5. od 16:30
zahrada Pavana

ul. U prosecké školy, Praha 9, Starý Prosek
(zahrada vedle LŠU, 8min. od metra Prosek)

BBP - podzemní orchestr
FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR
HAKKA MUGGIES
POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ
TICHÉ LODI


PROSECKÉ MÁJE 2015

Jednadvacátý ročník nejstaršího hudebního festivalu Prahy 9 proběhne tradičně v příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku.
Celý ho zahájí vystoupení projektu TICHÉ LODI, kytaristy Reného Müllera z olomoucké kapely Hynkovy Zámky. Křehké písně o vodě, času a nekonečném tichu v nás, které ocení nepochybně nejen milovníci Oldřicha Janoty, ale i každý, kdo v tichu umí najít slova a melodie. Letos v březnu bylo pokřtěno první cd Tichých Lodí, a to sice desetipísňové album "Časy vody" (Ears & Wind Records], na němž texty R. Müllera a M. Václavka doprovází nejen Reného magická kytara, ale v několika kusech i podivné tóny houslí mistra Cipíska. Jedna z desek, které je prostě pěkné mít doma, abyste se kdykoli mohli vrátit v čase a nebo ho alespoň na chvíli zastavit.
Druhá vystoupí kapela s křehkým názvem POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Dvě kytary, saxofon, basa a bicí, ale především svébytná hudba, spojená s poezií. Band vystupuje od roku 2008 a mj vyhrál diváckou cenu v soutěži Malá Alternativa, kterou každoročně v rámci mezinárodního festivalu Alternativa pořádá sdružení Unijazz. Mezi jinými zhudebnili mládenci kupříkladu poezii Bertolta Brechta. Velmi příjemní a zajímaví zástupci české alternativní scény, kteří rozhodně stojí za poslech i vidění.
Jako třetí se objeví pod imaginární proseckou májkou keltští divočáci HAKKA MUGGIES. Po intelektuálním tichu a slušné porci bigbeatu s poezií se rozpoutá divoká bouře. V melodiích a rytmech kapely najdeme Irsko, Skotsko, Bretaň, ale i vlivy punku, metalu ... Divoké i něžné písně v jazyce českém i anglickém, dívčí i mužské vokály a ukrytá energie zašlých časů. Půvabná houslistka této kapely vám může být nepochybně povědomá, neboť strávila několik příjemných let i v kapele Původní Bureš. Nelze, než doporučit - k tanci velmi vhodné!
Předposledním z letošních alternativních chodů proseckého májového hodokvasu bude kultovní karlovarská kapela FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR. Pro pražskou scénu toto jméno rozhodně není neznámé a kapelu je možné čas od času potkat na nekomerčních večírcích, o nichž se dozvíte zpravidla jen čirou náhodou. Každopádně koncerty tohoto uskupení bývají skutečnou lahůdkou. A není rozhodně bez zajímavosti, že kapela nedávno přivedla na svět své zbrusu nové cd "Tanacetum Vulgare", které bude na místě nepochybně k mání. Připravte se tedy na porážku rodinného prasátka s úsporami, protože tohle cd za to opravdu stojí.
A o závěr večera se tradičně postarají místní černokněžní patrioté BBP - podzemní orchestr. Zazní hymna festivalu, pekelná píseň "Ty Prosecké Máje" a pak už bude až čtrnáctihlavý soubor sypat ze svých zásobníků písně k tanci i nehybnému poslechu. Veselá ošatka pohřebních melodií vás vrátí zpátky na zem i pod ní. Teskné poslední valčíky i divoká tanga naplní vaše ušní boltce až po okraj a odvážnější mohou i tančit. PROSECKÉ MÁJE už patří k letité tradici, pánové a dámy z podzemního orchestru dobře vědí, že jejich Pražané jim rozumí!
Na úplný závěr večera zazní do tmy legendární píseň o trpaslíkovi na hřbetě jakéhosi hlodavce a dvacátý první ročník festivalu se pozvolna stane historií.
Ale to všechno je teprve před námi, to všechno nás teprve čeká!
Naviděnouuu v zahradě Pavana, přátelé!!!

P.S.: Na místě tradičně nebude chybět pojízdná prodejna alternativní a nezávislé hudby a literatury, kterou jinde nekoupíte - POLÍ PĚT (www.polipet.cz) a samozřejmě ani povoz s ohnivou vodou i nealkem.
A jak velí stará a dobrá tradice - VSTUP VOLNÝ!!!


více...

 
NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 BBP - podzemní orchestr, TAJNÁ CHUŤ ... a TICHÉ LODI hostinec Na Slamníku od 2Oh

NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 
 hostinec Na Slamníku 
 (Wolkerova ul., P6) 
 od 20:00 

 BBP - podzemní orchestr 
 TAJNÁ CHUŤ 
TICHÉ LODI

 Drazí, 
 tentokrát v úterý a kde jinde, než na starém dobrém Slamníku!!! 
 Společné a hlavně společenské setkání šílených kulturních věrozvěstů BBP - podzemního orchestru a TAJNÉ CHUTI. Dvě takto pekelná uskupení na jeden večer jsou vskutku příslibem něčeho, na co se bude těžko zapomínat. 
 Přijďte zatančit v podivných slowfoxových rytmech obou podivných ansámblů a k tomu popít výtečný únětický mok! A kam jinam, než do staré Mekky českých beatmenů. 
 VŠUDE DOBŘE - NA SLAMNÍKU - VŽDYCKY!!! 
 A SKVĚLE!!! 
 Je to jedno z mála míst v Praze, kde ještě koncerty mají atmosféru. 
 Jako host večera zahraje komorní projekt TICHÉ LODI 
 (jeho nové cd nelze, než vřele doporučit a na místě bude jistě k mání) 
 Mějte se krásně 
 A CO NEVIDĚT NA VIDĚNOUUU, PŘÁTELÉ!!!

1-5 z 84 Následující stránka >>

Nejbližší akce BBP10.09.2015

 

24.09.2015

hostinec Na Slamníku: BBP - podzemní orchestr +10.10.2015

ROZFEST: KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, BBP - podzemní orchestr ...facebook