Novinky


 
OTTOs BIRTHDAY 24.-26.7. 2015 vodní Tvrz - Popovice

46 OTTOs BIRTHDAY
tradiční podzemní oslava Nakladatelství RAT a jeho přátel
vodní Tvrz - Popovice (u Benešova)  / NE!!! Velké Pop./
24.-26.7. 2015

Panu Ottovi k narozeninám zahrají: BBP - podzemní orchestr, Phil SCHÖENFELT, FASK LUMA, SIBÉRIJA, RUCE NAŠÍ DORY, SOUSEDI, Martina TRCHOVÁ - v rámci vystoupení proběhne i podzemní křest knížky "Deníky z Ladakhu", PŮVODNÍ BUREŠ, BETONOVEJ BEZ, PŘETLAK VĚKU, BOBEŠ and BAND ...

Vernisážím budou podrobeny výstavy: Mr. o.d., Martina Trchová, Detail, Eja Kulovaný - "Dřevo . řezy", Mr. Vsabo, Konstantin,
Fumas, Karel Šuster, Milan Santuska ...

Divadelní neděle tradičně bude v rukou Mistra SdCh a jeho dramatického semináře VARLÉN - hra "SNÍDANIČKA V BIS A VOBÍDEK V ÚSTRu (pravá levičácká mikrohra aneb seriózní dramatický text o kontroverzním člověku) ...
Okénko poezie Radana Hudaka, "Něco veršů" - Rogo ...

/na programu letošní podzemní oslavy se právě pracuje a záhy bude výrazně širší a konkrétnější
+ další milá překvapení/

NAVIDĚNOUUU NA TVRZI, PŘÁTELÉ!!!

 
20.6. 2015 festival SLUNOVRAT Kralupy nad Vltavou

festival SLUNOVRAT 20.6. 2015 
 Kralupy nad Vltavou 
 festival se koná na louce u Mikovického mlýna 

 v sobotu vystoupí: KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, BBP -podzemní orchestr, MILLI JANATKOVÁ TRIO, POSMRTNÉ ZKUŠENOSTI, GARAGE BROKEN BEATS, MEDITARIAN, Václav FIEDLER ... 

 BBP - podzemní orchestr cca od 21:00 
 a hned po nás KRÁSNÉ NOVÉ STROJE 

 FB událost: https://www.facebook.com/events/446083958900158 
 FB stránka: https://www.facebook.com/SlunovratKralupy


 
festival PROSECKÉ MÁJE 2015 čtvrtek 28.5. Zahrada Pavana od:16:30

PROSECKÉ MÁJE 2015

čtvrtek 28.5. od 16:30
zahrada Pavana

ul. U prosecké školy, Praha 9, Starý Prosek
(zahrada vedle LŠU, 8min. od metra Prosek)

BBP - podzemní orchestr
FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR
HAKKA MUGGIES
POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ
TICHÉ LODI


PROSECKÉ MÁJE 2015

Jednadvacátý ročník nejstaršího hudebního festivalu Prahy 9 proběhne tradičně v příjemném prostředí zahrady Pavana na Starém Proseku.
Celý ho zahájí vystoupení projektu TICHÉ LODI, kytaristy Reného Müllera z olomoucké kapely Hynkovy Zámky. Křehké písně o vodě, času a nekonečném tichu v nás, které ocení nepochybně nejen milovníci Oldřicha Janoty, ale i každý, kdo v tichu umí najít slova a melodie. Letos v březnu bylo pokřtěno první cd Tichých Lodí, a to sice desetipísňové album "Časy vody" (Ears & Wind Records], na němž texty R. Müllera a M. Václavka doprovází nejen Reného magická kytara, ale v několika kusech i podivné tóny houslí mistra Cipíska. Jedna z desek, které je prostě pěkné mít doma, abyste se kdykoli mohli vrátit v čase a nebo ho alespoň na chvíli zastavit.
Druhá vystoupí kapela s křehkým názvem POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ. Dvě kytary, saxofon, basa a bicí, ale především svébytná hudba, spojená s poezií. Band vystupuje od roku 2008 a mj vyhrál diváckou cenu v soutěži Malá Alternativa, kterou každoročně v rámci mezinárodního festivalu Alternativa pořádá sdružení Unijazz. Mezi jinými zhudebnili mládenci kupříkladu poezii Bertolta Brechta. Velmi příjemní a zajímaví zástupci české alternativní scény, kteří rozhodně stojí za poslech i vidění.
Jako třetí se objeví pod imaginární proseckou májkou keltští divočáci HAKKA MUGGIES. Po intelektuálním tichu a slušné porci bigbeatu s poezií se rozpoutá divoká bouře. V melodiích a rytmech kapely najdeme Irsko, Skotsko, Bretaň, ale i vlivy punku, metalu ... Divoké i něžné písně v jazyce českém i anglickém, dívčí i mužské vokály a ukrytá energie zašlých časů. Půvabná houslistka této kapely vám může být nepochybně povědomá, neboť strávila několik příjemných let i v kapele Původní Bureš. Nelze, než doporučit - k tanci velmi vhodné!
Předposledním z letošních alternativních chodů proseckého májového hodokvasu bude kultovní karlovarská kapela FISH FLESH FIELD AND HENRY DOLLAR. Pro pražskou scénu toto jméno rozhodně není neznámé a kapelu je možné čas od času potkat na nekomerčních večírcích, o nichž se dozvíte zpravidla jen čirou náhodou. Každopádně koncerty tohoto uskupení bývají skutečnou lahůdkou. A není rozhodně bez zajímavosti, že kapela nedávno přivedla na svět své zbrusu nové cd "Tanacetum Vulgare", které bude na místě nepochybně k mání. Připravte se tedy na porážku rodinného prasátka s úsporami, protože tohle cd za to opravdu stojí.
A o závěr večera se tradičně postarají místní černokněžní patrioté BBP - podzemní orchestr. Zazní hymna festivalu, pekelná píseň "Ty Prosecké Máje" a pak už bude až čtrnáctihlavý soubor sypat ze svých zásobníků písně k tanci i nehybnému poslechu. Veselá ošatka pohřebních melodií vás vrátí zpátky na zem i pod ní. Teskné poslední valčíky i divoká tanga naplní vaše ušní boltce až po okraj a odvážnější mohou i tančit. PROSECKÉ MÁJE už patří k letité tradici, pánové a dámy z podzemního orchestru dobře vědí, že jejich Pražané jim rozumí!
Na úplný závěr večera zazní do tmy legendární píseň o trpaslíkovi na hřbetě jakéhosi hlodavce a dvacátý první ročník festivalu se pozvolna stane historií.
Ale to všechno je teprve před námi, to všechno nás teprve čeká!
Naviděnouuu v zahradě Pavana, přátelé!!!

P.S.: Na místě tradičně nebude chybět pojízdná prodejna alternativní a nezávislé hudby a literatury, kterou jinde nekoupíte - POLÍ PĚT (www.polipet.cz) a samozřejmě ani povoz s ohnivou vodou i nealkem.
A jak velí stará a dobrá tradice - VSTUP VOLNÝ!!!


více...

 
NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 BBP - podzemní orchestr, TAJNÁ CHUŤ ... a TICHÉ LODI hostinec Na Slamníku od 2Oh

NA SLAMNÍKu!!! 21.4. 2015 
 hostinec Na Slamníku 
 (Wolkerova ul., P6) 
 od 20:00 

 BBP - podzemní orchestr 
 TAJNÁ CHUŤ 
TICHÉ LODI

 Drazí, 
 tentokrát v úterý a kde jinde, než na starém dobrém Slamníku!!! 
 Společné a hlavně společenské setkání šílených kulturních věrozvěstů BBP - podzemního orchestru a TAJNÉ CHUTI. Dvě takto pekelná uskupení na jeden večer jsou vskutku příslibem něčeho, na co se bude těžko zapomínat. 
 Přijďte zatančit v podivných slowfoxových rytmech obou podivných ansámblů a k tomu popít výtečný únětický mok! A kam jinam, než do staré Mekky českých beatmenů. 
 VŠUDE DOBŘE - NA SLAMNÍKU - VŽDYCKY!!! 
 A SKVĚLE!!! 
 Je to jedno z mála míst v Praze, kde ještě koncerty mají atmosféru. 
 Jako host večera zahraje komorní projekt TICHÉ LODI 
 (jeho nové cd nelze, než vřele doporučit a na místě bude jistě k mání) 
 Mějte se krásně 
 A CO NEVIDĚT NA VIDĚNOUUU, PŘÁTELÉ!!!


 
AKCE PILOT - 28.3. 2015 koncert k památce čtrnáctého výročí mimozemského bytí Mejly Hlavsy

AKCE PILOT - sobota 28.3. 2015
klub Bílá vrána - Podbaba (V šáreckém údolí 1A)
/8 min. busem 116, 160 a 355 z metra Dejvická - zastávka Břetislavka, nebo busy 107 a 147 na zastávku V Podbabě u podbabského viaduktu a  4 min. pěšky)
hostinec Na Břetislavce obejít zleva či zprava - klub BÍLÁ VRÁNA je sál hned za hostincem - 
VSTUP OD KAŠTANŮ - NIKOLI HOSPODOU!!!

od 17:30!!! 
toho večera pro Mejlu zahrají:
BBP - podzemní orchestr
KRÁSNÉ NOVÉ STROJE
TERRA IGNOTA
Andrej POLANSKÝ + Emül LANGMAN
VON PLASTIC FACTORY

Součástí večera pro Milana "Mejlu" Hlavsu bude tentokrát také výstava fotografií převážně z hudebního podzemí - Mr. VSabo, projekce unikátních lahůdek z archivů, a mimo Mejly bude vzpomenuto též pánů Ivana Martina Jirouse a Václava Havla, kteří této zemi, stejně jako Mejla české hudební scéně, rovněž nepostradatelně chybí.

PŘIJĎTE S NÁMI, PŘÁTELÉ, 
VZPOMENOUT NA TY, KTEŘÍ NÁM TU ZATRACENĚ CHYBÍ A KTEŘÍ SI NAŠI VZPOMÍNKU ROZHODNĚ ZASLOUŽÍ!!!
NAVIDĚNOUUU V BÍLÉ VRÁNĚ!!!!!!


/čas vládne nám - nikoli my jemu. Proto hudební produkce musí opravdu začít v 17:30 - doražte včas - stojí to za to!!! - stihnete víc muziky i piva/
1-5 z 83 Následující stránka >>

Nejbližší akce BBP24.07.2015

Panu Ottovi během pátku a soboty zahrají: BBP - podzemní orchestr, Phil SCHÖENFELT, FASK LUMA, PŘETLAK VĚKU, SOUSEDI, BOBEŠ A BAND, PŮVODNÍ BUREŠ ... /na programu nejen hudebních gratulantů se pracuje a bude co nevidět více upřesněn / VÝSTAVY: Mistr o.d., Fumas, Detail, Konstantin, Karel Šuster, Mr. Vsabo, Martina Trchová (?) ...

25.07.2015

OTTOs BIRTHDAY26.07.2015

OTTOs BIRTHDAYfacebook